DTVNL - Yazılım Lisans Sözleşmesi


DTVNL ("sözleşme") kullanılan yazılım ürününün, uygun konfigürasyonlu bir bilgisayarda kullanımına ilişkin lisans şartlarını kapsar.
1. Lisansın Kapsamı

DTVNL, yazılımın bilgisayara yüklenmesi, çalıştırılması, kullanılması, görüntülenmesi, depolanması ve yedeğinin alınması haklarını kapsar. Kullanıcılar yazılımı herhangi bir ticari amaç gütmeksizin depo.technovenue.com sitesindeki yazılımın orijinal bağlantısı ile atıfta bulunarak, blog ve sosyal medya vb. sitelerde paylaşım yapması dışında, kopyalayarak ödünç vermek, kiralamak veya satmak gibi ücretli veya ücretsiz bir şekilde yeniden kullanıma sunamaz. Bu lisans sözleşmesinde belirtilen veya belirtilmeyen yazılımlar üzerindeki tüm haklar depo.technovenue.com ve technovenue.com'a aittir. Herhangi bir kimse yazılımlar üzerinde hak talep edemez. DTVNL, kullanıcı ve depo.technovenue.com arasındadır, bunun dışında sorumluluk herhangi birinin üzerine devredilemez.


2. Süre ve Kısıtlamalar

depo.technovenue.com'da bulunan tüm yazılımlar aksi belirtilene kadar ücretsizdir. Yazılımlardan bir kısmı ücretli olarak satışa sunulabilir. Yazılımların ücretli olduğu ilan edilmesi durumunda, yeni sürüm ("Ücretli sürüm") ücretli olarak kabul edilir. Eski sürümü ("Ücretsiz sürüm") kullananlar ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirler.


3. Yazılım Çalışma Ortamı

Kullanıcıların yazılımlarımızı kullanmaları için Windows 7 ve üzeri işletim sistemi yüklü ve sorunsuz çalışan bir bilgisayara sahip olmaları gerekir. Sistem gereksinimleri yazılım özelinde değişkenlik gösterebilir. Yazılım indirme sayfasında belirtilen sistem gereksinimlerini karşılamak kullanıcının sorumluluğundadır.


4. Lisans Veren

Kullanıcıların İslami (şer'an) olarak sakıncalı bir kullanımları söz konusu değilse, depo.technovenue.com ücretsiz olarak yazılım hatalarını giderecektir. Ayrıca yazılımın kullanım amacı dışına çıkılması, hack vb. eylemlerle kötü niyetli kullanım durumlarında herhangi bir hata giderme işlemi gerçekleştirmeyecektir.


5. Kullanıcılar

Yazılımın sistem gereksinimlerini karşılamış bir bilgisayarda çalıştırılması, yedeklenmesi, virüs vb. zararlı yazılımlara karşı korunması kullanıcıların sorumluluğundadır. Masaüstü yazılımlar açık kaynak kodlu olarak paylaşılır, herhangi bir kod şifrelemesi yapılmaz. İsteyen kullanıcılar, sadece ticari olmayan ve kullanımı kolaylaştıracak, şer'an uygun olan kişisel amaçları için yazılımları düzenleyebilirler ve sadece kendileri kullanabilirler. Kod bilgisi olmadan düzenleme yapan ve bu sebeple hata vb. sorunlarla karşılaşanlar için depo.technovenue.com sorumluluk kabul etmez. Kaynak kodlar ayrı bir döküman halinde depo.technovenue.com tarafından paylaşılmaz. Kullanıcı kaynak koda yazılım dosyaları içerisinden belirli metotlarla erişebilir. Bu durum tamamen kullanıcının tercihine ve çabasına kalmıştır. Kodlara erişilememesi halinde depo.technovenue.com bir sorumluluk kabul etmez.


6. Garanti

depo.technovenue.com yazılımın kesintisiz ve hatasız bir şekilde çalışacağına dair garanti vermez. Ayrıca lisans sahibinin ("kullanıcı") yazılım özellikleri dışında bir ihtiyacının karşılanacağının garantisi verilmez.


7. Versiyon Değişimi ve Bakım
depo.technovenue.com önceden haber vermeksizin yazılımlarında ve yazılı dokümanlarında değişiklikler yapma, yazılımların yeni versiyonlarını çıkarma hakkına sahiptir. Kullanıcılar yeni versiyonu ücretsiz veya ücretli olarak yeniden edinebilir.


8. Sözleşmeyi Bozan/Sona Erdiren Durumlar
Aşağıdaki durumların gerçekleşmesi halinde DTVNL sözleşmesi hiçbir ek karara gerek olmaksızın bozucu şartla kendiliğinden sona erer.
1. Kullanıcının yazılımı kötü amaçla kullanması.
2. Kullanıcının yazılımı blog ve sosyal medya vb. mecralarda atıfta bulunarak paylaşması hariç, düzenlenmiş veya düzenlenmemiş bir şekilde yeniden dağıtması.
3. Sıralanan durumların gerçekleşmesi halinde kullanıcı yüklediği veya indirdiği yazılımı bilgisayarından 5 gün içerisinde silmelidir.


Kullanıcı programı indirerek bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. DTVNL sözleşmesi ancak yeni bir sözleşme ile bozulabilir. Kullanıcılar bu sözleşmeyi bozmak için depo.technovenue.com ile irtibata geçip özel bir sözleşme yapmalıdırlar.