toastJPEG, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan JPG küçültme yani sıkıştırma işlemi gerçekleştirmenizi sağlar. Ayrıca jpg sıkıştırma oranını kendiniz belirleyebilirsiniz.

toastJPEG - JPG Küçültme / Sıkıştırma Programı Nedir? Nasıl Çalışır?

İnsanların resim sıkıştırma ihtiyaçları olduğunda genellikle online hizmetleri kullanırlar. Az sayıda dosya sıkıştıranlar için bu durum problem olmayabilir. Ancak günlük düzenli ve çok sayıda sıkıştırma işlemi yapanlar için upload ve download sürelerini beklemeleri zaman kaybına neden olabilir. JPG küçültme işlemini yerelde yani sizin bilgisayarınızda yapan toastJPEG ile bu dertten kurtulmuş oluyorsunuz. Dosyanızı programa sürüklediğiniz anda sıkıştırma yapılır ve istediğiniz klasöre çıktı alınır. İnternet bağlantı sıkıntısı çeken ve sürekli dosya işleriyle uğraşanlar toastJPEG'i hemen denemeliler!Dosyalarım Sunucuya Kopyalanıyor Mu?

toastJPEG, JPG sıkıştırma / küçültme işlemi için internet bağlantısına ihtiyaç duymaz. Çünkü dosyalarınız herhangi bir sunucuya yüklenmez. Tüm işlemler kendi bilgisayarınızda gerçekleştirilir. Bu sayede dosyalarınızın güvenliği de sağlanmış olur.JPG Küçültme / Sıkıştırma İşleminde Kalite Kaybı Oluyor Mu?

Yaygın olarak kullanılan hizmetlerde sıkıştırma oranını servis sahibi belirler. Başarılı olduğunu düşündükleri bir sıkıştırma oranı tercih edilir. Ancak her fotoğraf/resimde sabit oranda sıkıştırma yapmak kötü sonuçlara sebep olabiliyor.

toastJPEG ile JPG küçültme / sıkıştırma oranını kendiniz belirleyebilir, istediğiniz kalite ve sıkıştırma oranında çıktı alabilirsiniz. İsterseniz çamur gibi bir görüntü, isterseniz çok net bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu tamamen sizin belirlediğiniz sıkıştırma oranına bağlıdır.
JPG Küçültme / Sıkıştırma İşlemlerinde Sınır Var Mı?

toastJPEG 1.0.0 sürümünde herhangi bir sıkıştırma limiti belirlenmemiştir. Ancak ileride yayınlanması planlanan masaüstü veya mobil sürümlerde sıkıştırma limiti veya ücretli özellikler yer alabilir. Şuan için bu tarz bir sınırlama düşünmüyoruz.

Sıkıştırma limitinin olmayışı sizi programı maksimum seviyede kullanmaya itebilir. Dikkatli olmanızı öneriyoruz. Çünkü toastJPEG'in JPG küçültme performansı sizin donanım kapasitenize göre belirlenir. Düşük kapasiteli bilgisayarlarda aynı anda 5'er mb boyuta sahip 500 dosyayı aynı anda sıkıştırmak gereksiz bir şekilde beklemenize sebep olabilir. Sistem kapasiteniz düşük ise mümkün olduğunca küçük gruplar halinde sıkıştırma yapın.Sorumluluk Reddi: toastJPEG ile yapılan işlemlerde çok düşük ihtimalle de olsa hatalar meydana gelebilir. Özellikle zaten sıkıştırılmış dosyaları tekrar sıkıştırmaya kalkarsanız dosya boyutu küçülmek yerine büyüyebilir. Bu ve benzeri durumların bilincinde olarak programı kullanmalı, sıkıştırma işleminden önce gerekli yedeklemeleri yapmalısınız. Programda oluşacak sıkıştırma hataları kullanılan yerleşik sıkıştırma kütüphanesinden kaynaklı olacaktır. toastJPEG üzerinde karşılaşılacak hatalarla alakalı ve meydana gelebilecek sonuçlarla alakalı hiçbir sorumluluk kabul etmiyor, kullanıcıların üzerlerine düşeni yapmasını rica ediyoruz. Sorumluluk kabul etmiyor oluşumuz sorunsuz bir sürüm yayınlamak için çaba göstermeyeceğiz anlamına gelmemektedir.


İşletim Sistemi: Windows 7/8/10

RAM: 2GB

İşlemci: Çift Çekirdek 2.4GHz

Ekran Kartı: Intel HD Graphics (2010)

Sabit Disk: 2.80MB İndirme, 3.58MB Saklama Boyutu