ComShTimer ile bilgisayar kapatma, yeniden başlatma, oturum kapatma ve uyku moduna alma işlemlerini zamanlayın/planlayın.

Bilgisayar Kapatma Zamanlayıcısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilgisayar kapatma zamanlayıcısı adı üstünde, bilgisayarınızı belirlediğiniz farklı bir zaman diliminde otomatik olarak kapatmaya yarayan yazılıma verilen isimdir.

ComShTimer vb. bilgisayar kapatma zamanlayıcı programlar genellikle aile büyükleri tarafından tercih edilir. Çocuklar bilgisayar başında bilinçsiz bir şekilde fazla vakit geçirdiklerinde ikna yoluyla kaldırmak zor olabiliyor. Bilgisayarı zamanlı kapatma işlemi bu durumda bir çözüm olabiliyor. Bilgisayar kapandığı için çocuk bilgisayardan kalkmak durumunda kalıyor.

Elbette tek başına bir çözüm olarak görülmemelidir. Bilgisayarı kapattıktan sonra veya önce mutlaka çocukların elektronik/teknolojik cihazların ihtiyaç odaklı kullanımı konusunda eğitilmeleri gerekir.

Bilgisayarı zamanlı kapatma işlemine ihtiyaç duyan sadece aileler değil. İşi gereği bilgisayarı açık tutmak durumunda olanlar ve belirli bir süre sonra kapatmak isteyen kimseler de var. ComShTimer, gerek aile ve çocuk sağlığı, gerekse iş kolaylaştırması(verimlilik) açısından denenmesi gereken bir uygulamadır.ComShTimer Bilgisayar Kapatma Zamanlayıcısı Özellikleri

ComShTimer uygulaması oldukça sade bir yapıya sahiptir. Her yaştan kullanıcı rahatlıkla kullanabilir. Bilgisayarı otomatik kapatma işleminin yanı sıra uyku modu, oturum kapatma ve yeniden başlatma özelliklerini barındırır. Planladığınız tüm işlemleri uygulama içerisinden anında iptal edebilirsiniz.Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar kapatma zamanlayıcısı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler var. Eğer tarihi ve zamanı kontrol etmediyseniz işlem planlamayın. Çünkü bu durum işlemin hemen uygulanmasına yani bilgisayarınızın kapatılmasına veya diğer işlemlerin uygulanmasına sebep olabilir. Bu nedenle muhakkak ileri bir tarih veya zamana planlama yaptığınızdan emin olun. Aksi takdirde kaydetmediğiniz çalışmalarınızın hepsi kaydolmadan bilgisayarınız kapanabilir. Bu durumda sorumluluk size aittir. Buradan anlayacağınız üzere, planlanan işlem zamanından önce tüm çalışmalarınızı kaydetmiş olmanız gerekir.

Bunun yanı sıra işlem uygulanırken yani bilgisayar kapatılırken, oturum kapatılırken, yeniden başlatma yapılırken veya uyku moduna girerken programı kesinlikle kapatmayın. Uygulamada hatalar meydana gelmemesi için ve planlanan işlemlerin 'tamamlandı' olarak işaretlenebilmesi için programın açık kalması gerekir. Eğer planlanan işlem 'tamamlandı' olarak işaretlenmezse, işlem uygulanana kadar yani bilgisayar kapatılana kadar kısır bir döngüye girilir. Tabi bu döngü tek seferliktir, yani bilgisayarın kapatılması veya diğer işlemlerin sorunsuz gerçekleştirilmesi ile işlem tamamalanır.

Bilinmeyen sebeplerden ötürü bilgisayarınızın devamlı açılıp kapanır hale gelirse, bilgisayarınızı elle müdahale ederek ve güvenli bir şekilde kapatın. Bu durumda program kapanacağı için planlanan işlemler uygulanamaz ve bu sayede kısır döngüden çıkılmış olunur. Bahsettiğimiz sorunlar nadiren yaşanabilir, programın genel işleyişinde bu tarz kısır döngü sorunları görülmemektedir.

ComShTimer'ın ilerleyen versiyonlarında inşAllah bu sorunları sıfıra indirmek amacıyla farklı çözümler geliştirmeyi ve sunmayı da hedefliyoruz. Windows 10 / 8 / 7 bilgisayarı otomatik kapatma işlemi için ComShTimer - bilgisayar kapatma zamanlayıcısı uygulamasını hemen deneyin!

Denediyseniz olumlu veya olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtin.

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10

RAM: 2GB

İşlemci: Çift Çekirdek 2.4GHz

Ekran Kartı: Intel HD Graphics (2010)

Sabit Disk: 2.27MB İndirme, 3.95MB Saklama Boyutu